• ZLATÁ GUĽôČKA

• V piatok 18.02.2022 sa školou niesli tóny - naši žiaci-speváci si tentokrát medzi sebou merali sily v interpretácii ľudových i moderných piesní. Veľmi príjemne nás prekvapil fakt, že v sólovom speve výrazne vynikali chlapci. Obsadili popredné miesta.

1.kategória s hudobným doprovodom

1. miesto- Dávidko

2. miesto_Maroško

3. miesto_ Karolínka

2. kategória bez hudobného doprovodu

1. miesto_ Jakub

2. miesto_ Matúško

3. miesto_ Danko

Do spievania, priatelia!

• Hviezdoslavov Kubín

• V stredu 16.02.2022 sa uskutočnilo školské kolo v prednese poézie a prózy. Vypočuli sme si veľmi pekné texty v podani našich šikovných žiakov. Ocenení nakoniec boli:

kategória POÉZIA

1. miesto: Dorotka

2. miesto: Emmka a Tomáško

3. miesto: Matúško a Riško

kategória PRÓZA

1. miesto: Rebeka

Blahoželáme!

• KARANTÉNA ŠKOLY

• Na základe pokynu RÚVZ Martin je škola v karanténe od 21.2.2022 do 23.2.2022 vrátane.

V prípade, že dieťa má príznaky ochorenia Covid 19, kontaktuje zákonný zástupca obvodného lekára za účelom prekonzultovania ďalšieho postupu. Ďakujeme

• Návrat do školy

• Vážení rodičia a žiaci.

• Sme radi, že dňa 10. januára 2022 (pondelok) môžu žiaci nastúpiť na prezenčnú formu vzdelávania.
            • Každé dieťa sa musí pri nástupe do školy preukázať „ vyhlásením  bezpríznakovosti“  (vyhlásenie prosím posielajte elektronicky cez EduPage vašej triednej p.učiteľke).
            • Pokiaľ máte k dispozícii Ag samtesty distribuované školou, použite ich na pretestovanie dieťaťa  pred nástupom do školy – výsledok testovania pošlite cez EduPage.
            • Povinnosťou zostáva prekrytie horných dýchacích ciest hygienickým rúškom počas prítomnosti v budove školy.
            • Pri vstupe do budovy bude prebiehať ranný filter. Aj z tohto dôvodu dôrazne žiadame, aby ste do školy neposielali svoje dieťa ak vykazuje príznaky ako zvýšená teplota, kašeľ, nádcha, bolesť hlavy a brucha a pod.
            • Školský klub bude v riadnom režime od 6.00hod do 16.30. hod.
          • Začiatok prezenčného vyučovania

• Prezenčné vyučovanie začne v pondelok 6.12. 2021. Pred vstupom do školy je potrebné odovzdať Vyhlásenie o bezpríznakovosti cez edupage, prípadne vytlačené (nájdete v kategórii TLAČIVÁ).

• Oznam_ karanténa

• Od pondelka 22.11.2021 bude celá škola v karanténe. Predpokladaný návrat do školy je 29.11.2021. Počas karantény bude prebiehať dištančné vyučovanie cez ZOOM.

• 31.10. svetový deň sporenia

• Pri príležitosti svetového dňa sporenia si žiaci všetkých ročníkov našej školy  upevnili vedomosti v oblasti finančnej gramotnosti formou projektov na tému "Sporenie".

• OZNAM

• Vyučovanie na našej škole bude prebiehať PREZENČNOU formou od 2.11.2021.

• Cvičenie v prírode + šarkaniáda

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Cvičenie v prírode + šarkaniáda.

V stredu 20.októbra sme vybehli do prírody, kým nám počasie praje. Pri odchode zo školy sme zažili cvičný poplach a evakuáciu zo školy. Po ceste na tomčiansku lúku sme plnili rôzne úlohy z vlastivedy a prírodovedy. Záverečnou odmenou okrem cukríkov bola šarkaniáda. Vietor bol nášmu zámeru naklonený, pozrite!

• Lesníci v našej škole

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Lesníci v našej škole.

14. októbra 2021 nás navštívili lesní pedagógovia Erik a Ladislav. Zažili sme ručanie jeleňa, vcítili sa do zvieracej kože, rozpoznávali zvuky lesa a mnoho iného. Pozrite sa!

• OZNAM

• VYHLÁŠKA 250  Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest -                                                                           nastáva zmena pri pokrytí horných dýchacích ciest v interiéri a v exteriéri u žiakov základných škôl - žiaci počas vyučovania nemusia mať prekryté horné dýchacie cesty.

• Beh pre Stanka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Beh pre Stanka.

V stredu 29. septembra 2021 sme na pôde našej školy privítali zástupcov spoločnosti Hranipex, ktorá vyhlásila zbierku pre nášho žiaka Stanka pod názvom: Beh pre Stanka. Spoločne sa nám podarilo vyzbierať 3 015 Eur, ktoré sme odovzdali Stankovým rodičom. Veríme, že Stankovi pomôžu v boji s jeho chorobou. Všetkým zúčastneným zo srdca ĎAKUJEME.

• Školský rok - 2021/22

• Na slávnostnom otvorení školského roka 2021/22 sme popriali našim prváčikom veľa úspechov a radosti z každého dňa, ktorý strávia v našej škole. Zaželali sme žiakom 2. až 4. ročníka veľa usilovnosti, trpezlivosti a  radosti zo svojej práce, aby mali  na konci školského roka samé dobré výsledky.  Privítali sme  nové kolegynky a  popriali im veľa úspechov v ich práci.

Prajeme si zdravý, pohodový a úspešný školský rok.