• Naša škola má viac než storočnú históriu. Vznikla v roku 1898 ako štátna ľudová škola, v ktorej prvým učiteľom bol Ľudovít Krasnec. Vyučovalo sa v maďarskom jazyku, len náboženstvo sa vyučovalo po slovensky.  Po prijatí zákona č. 95/48 o základnej úprave jednotného školstva sa zaviedla deväťročná povinná školská dochádzka a Evanjelická a.v. slovenská ľudová škola sa premenovala na Národnú školu Dražkovce. Od roku 1961/62 získala škola štatút Základnej  deväťročnej školy s 1. -5. ročníkom, prestala sa vyučovať náboženská výchova.  V školskom roku 1980/81 dražkovská škola nesie názov Základná škola s 1. -4. ročníkom. Piaty ročník sa pričleňuje k ZŠ Nade Hejnej v Martine.

Naša škola má viac než storočnú históriu. Vznikla v roku 1898 ako štátna ľudová škola, v ktorej prvým učiteľom bol Ľudovít Krasnec. Vyučovalo sa v maďarskom jazyku, len náboženstvo sa vyučovalo po slovensky.  Po prijatí zákona č. 95/48 o základnej úprave jednotného školstva sa zaviedla deväťročná povinná školská dochádzka a Evanjelická a.v. slovenská ľudová škola sa premenovala na Národnú školu Dražkovce. Od roku 1961/62 získala škola štatút Základnej  deväťročnej školy s 1. -5. ročníkom, prestala sa vyučovať náboženská výchova.  V školskom roku 1980/81 dražkovská škola nesie názov Základná škola s 1. -4. ročníkom. Piaty ročník sa pričleňuje k ZŠ Nadi Hejnej v Martine.

Viac tu: https://zsdrazkovce.webnode.sk/o-nas/