• Riaditeľské voľno

• Oznamujeme Vám, že na základe rozhodnutia riaditeľky Základnej školy v Dražkovciach,

bude dňa 06. 05. 2024 (pondelok) udelené žiakom riaditeľské voľno.

Riaditeľské voľno sa udeľuje z prevádzkových dôvodov /prerušenie distribúcie elektriny/.

Mgr. Slávka Sizonová

• ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA

• S radosťou Vám predstavujeme našich budúcich prvákov - 4. apríla sa zúčastnili zápisu do 1. ročníka. Vítame Vás v našej školskej rodine!

• DOD

• 26.marca 2024 sa otvorila školská brána pre našich budúcich prvákov a ich rodičov. V našej škole sa konal Deň otvorených dverí. Školou ich okrem pani učiteliek sprevádzali aj naši šikovní a skúsení žiaci. Tešíme sa na Vás na zápise do 1. ročníka!

• ŠKOLA V PRÍRODE

• Od 11. marca sa tretiaci a štvrtáci zúčastnili týždňového pobytu v čarokrásnom prostredí Štiavnických hôr, v Repišti. Predstavte si - deťom úplne stačil hodinový prídel mobilného telefónu. Celý pobyt bol totiž bohatý na aktívny pohyb, hry, súťaže a zábavu. Krásny zážitok!

• VEĽKONOČNÉ PRÁZDNINY

• Veľkonočné prázdniny začínajú vo štvrtok 28.3. 2024. Vyučovanie po prázdninách začína stredou 3.4. 2024. Želáme pohodové sviatky!

• PREDNES POÉZIE A PRÓZY

• Mesiac marec patrí hovorenému slovu, a preto sa aj u nás uskutočnilo školské kolo v prednese poézie a prózy. Víťazom gratulujeme!!!

• ZBIERKA PRE OZ SPOKOJNÁ LABKA

• Deti v prospech zvierat vyprázdnili svoje pokladničky a vyzbierali aj krmivovú pomoc pre zvieratká v núdzi. Podporili tak OZ Spokojná labka. Veľmi si vážime aj spoluprácu Vás - rodičov!

• PREDŠKOLÁCI

• 13. februára sme privítali milú návštevu z materskej školy v Dražkovciach. Ochutnali školský život a s prvákmi zažili príjemné dopoludnie.

• PÓLA RADÍ DEŤOM

• Sme vďační za spoluprácu s kpt. Ľudmilou Húskou. Tentokrát zavítala k prvákom s prevenčným programom Póla radí deťom. Ďakujeme a tešíme sa nabudúce!

• JARNÝ TÁBOR

• Pôvodný plán jarného tábora sme museli z dôvodu vysokej chorobnosti detí pozmeniť, napriek tomu však deti prežili zaujímavý jarný tábor. Navštívili napríklad múzeum, detské ihrisko, vyrábali, súťažili, kuchtili...

• KARNEVAL

• Karneval pre žiakov našej školy a ich súrodencov a deti z materskej školy bude v sobotu 2. marca 2024 v kultúrnom dome v Dražkovciach.

• 2 % Z DANE

• Ďakujeme, že myslíte na našu školu a venujete nám 2 percentá z dane. Informácie a tlačivá sú zverejnené na stránke školy v sekcii O škole/ Administratíva/ 2%. Ďakujeme!

• DOD

• Deň otvorených dverí sa uskutoční v utorok 26. marca 2024. Tešíme sa na budúcich prváčikov a ich rodičov.

• Návšteva mestskej polície v Martine

• Tretiaci navštívili mestskú políciu v Martine, kde si ich pod krídla vzala Mgr. Janka Húsková - koordinátorka preventívno výchovných činností. Témou tohto stretnutia bola ŠIKANA v jej rôznych formách. ĎAKUJEME!

• Spolupráca s NPVF

• Veľmi sa tešíme, že do našej školy prijali pozvanie pracovníčky NPVF - Národný park Veľká Fatra, pani Kopkášová a pani Balanac. V každom ročníku zrealizovali fantastické environmentálne aktivity na témy: Lesné zvieratá, Rok medveďa, Šelmy, Ochrana prírody. Pre našu školičku tak začala nová spolupráca, z ktorej máme veľkú radosť. ĎAKUJEME!

• IBOBOR

• Žiaci 3. a 4. ročníka sa zúčastnili informatickej súťaže IBOBOR, kde si overili svoje zručnosti, vedomost a logické rozmýšľanie. GRATULUJEME úspešným riešiteľom!

• VIANOČNÁ BESIEDKA

• 21.12. 2023 sa v sále kultúrneho domu v Dražkovciach konala naša Vianočná besiedka spojená s vianočnými trhmi. Veríme, že program, ktorý deti s pani učiteľkami natrénovali, bol zážitkom pre všetkých vás. My sme mali miestami zimomriavky. Ďakujeme za Vašu hojnú účasť a podporu, ktorú ste nám  prejavili. Čaká nás nový kalendárny rok, nové výzvy, nové prekvapenia. Želajme si, aby sme si ho dokázali urobiť vzácnym, štedrým a spokojným.

• VÝHRA

• Prváci dostali takúto zásielku od Minit bakery. Vysúťažila ju pre nás pani Záborská- mamička našej prváčky Elišky. Podelili sme sa s celou školou, dokonca aj s materskou školou. ĎAKUJEME!