• ŠTUDENTI z JLF v Martine

• Študentom z Jesseniovej lekárskej fakulty v Martine ďakujeme za trojnásobnú návštevu v našej škole. Pre našich žiakov si pripravili aktivity na témy:

1. Prvá pomoc

2. Zdravá výživa

3. Správne držanie tela

Za sprostredkovanie tohto zážitkového typu učenia ďakujeme Mgr. Martine Lepiešovej, PhD.

• PREVENCIA

• V našej škole máme bohatý preventívny program. Naša Tánička s Katkou vytvorili KRABIČKU DôVERY, ktorá sa nachádza vo vstupnej chodbe a poskytuje našim žiakom možnosť aj takýmto spôsobom požiadať o pomoc, zdôveriť sa. Mirka sa zas v rámci finančnej gramotnosti inšpirovala rozprávkou O troch grošoch a zrealizovala peknú aktivitu v rámci rozvíjania finančnej gramotnosti. Tánička v rámci ďalšej preventívnej aktivity besedovala so žiakmi na tému: Moje zdravé telo- ako sa oň starať a neubližovať mu.

• PRVÁ POMOC

• V rámci prevenčných aktivít sme u nás privítali študentov z Jesseniovej lekárskej fakulty v Martine. V piatok 24.11.2023 k nám zavítali a pripravili si aktivity na tému PRVÁ POMOC. Žiakom sa páčilo aj využitie virtuálnej reality. Ďakujeme pani lepiešovej za aktívnu spoluprácu!

• Otvorené hodiny

• Rodičia našich prvákov počas mesiaca október nazreli do nášho školského sveta. Okrem toho sa zapojili do súťaží, trénovali s nami na tabuľu prvé písmená, pripravili si pre deti zaujímavé aktivity. Maminy napiekli zdravé maškrty, Timejkina mamina uháčkovala pre deti chobotničky a Šimonkova mamina sa postarala o vitamínovú ovocno - zeleninovú bombu. Takto si tu nažívame...

• Súťaž

• Zapojili sme sa do súťaže s našou jesennou výzdobou. Veríme, že aj s Vašou pomocou budeme úspešní.

• Jesenná výzdoba

• Naše šikovné pani vychovávateľky sa postarali o takúto krásnu jesennú výzdobu. Zlákala nás na takéto pekné prvácke fotky.

• Environmentálna výchova Turč. Štiavnička

• Zážitkové učenie našich štvrtákov v Turčianskej Štiavničke je obľúbenou jesennou aktivitou. Plnením úloh žiaci rozvíjajú svoje envirozmýšľanie. Čerešničkou na záver býva stretnutie so zvieratami. Tešíme sa tejto spolupráci.

• Jesenné cvičenie v prírode

• 4. októbra sme pobalili šarkany a vybrali sme sa na lúky za dedinou. Počasie bolo príjemné, aj vietor napomohol nášmu zámeru. Užili sme si pekný deň v prírode.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024

• Slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024 sa uskutoční v pondelok 4. septembra 2023 o 8:00 hod. na školskom dvore. Rodičia prvákov budú mať úvodné rodičovské stretnutie ihneď po slávnostnom otvorení šk. roka. Tešíme sa na Vás!

• Školský výlet

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Školský výlet.

Vydarený školský výlet sme absolvovali v stredu 21. júna. Deti si zmerali sily v rôznych disciplínach v športovom areáli vo Vitálišovciach.  Aquazorb, jazda na rodeo býkovi, šfúkačka, bungee running a mnoho iného umocnilo parádny zážitok z výletu.

• Deň rodiny

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň rodiny.

V piatok 16. júna sme spolu zažili krásne popoludnie, ktoré sme venovali rodine🥰. Bolo nám spolu skvele, ďakujeme všetkým za účasť, za perfektnú náladu a samozrejme aj za pomoc pri organizovaní.

• Deň detí

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň detí.

1. jún = Deň detí. Na tie naše sme, samozrejme, nezabudli. Pripravili sme si dopoludnie plné hier, súťaží, dobrej hudby a smiechu. Vraj nás bolo počuť široko ďaleko.