• Mestská polícia v Martine

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Mestská polícia v Martine.

V piatok 12.05.2023 nám pani Húsková z Mestskej polície v Martine opäť pripravila prevenčné aktivity na tému DROGY. Dozvedeli sme sa mnoho o závislostiach na látkových a nelátkových drogách. Dokonca sme si vyskúšali simulátor opitosti. Ďakujeme a vážime si túto spoluprácu!

• Čistiareň odpadových vôd

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Čistiareň odpadových vôd.

Žiaci 3. a 4. ročníka sa vydali za objavovaním nových informácií do Vrútok. Práve tam sa nachádza čistiareň odpadových vôd. Ďakujeme za možnosť dozvedieť sa zaujímavosti o odpade a spôsobe čistenia vody.

• Nedeľné matiné pre deti

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Nedeľné matiné pre deti.

16. apríla sme sa v rámci krúžku Mladý talent vybrali do Štátneho komorného orchestra v Žiline. Navštívili sme podujatie Nedeľné matiné pre deti - Štyri ročné obdobia inak. Opäť zaujímavý a nevšedný zážitok.

• Zápis do 1. ročníka

• Dňa 13.04.2023 sa konal zápis do 1. ročníka.  Vítame medzi nami nových žiakov a prajeme im, veľa úspechov a šťastia v našej škole.

• OZNAM

• Základná škola Dražkovce 59, zastúpená riaditeľkou školy:  Anna Jakubcová Vám týmto oznamuje, že v súlade s Prevádzkovým poriadkom školy schváleným Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Martine a po dohode so zriaďovateľom školy – Obcou Dražkovce , zastúpenou starostkou obce p. E. Gáborovou , ktoré sa prejavili na

opakovanej chybovosti žiakov nad 30 %,  sa z vyššie uvedených dôvodov

na Základnej škole v Dražkoviach

PRERUŠUJE výchovno-vzdelávací proces od  21.3.2023   do 24.3.2023    vrátane.

Vyučovanie sa začne dňa 27.3.2023

• Jarný tábor

• Počas jarných prázdnin sme pre deti pripravili zaujímavý a na aktivity bohatý program: príprava dobrôt, vychádzka s lesným pedagógom, návšteva zaslúžilej pani učiteľky, hry na dvore a mnoho ďalšieho. Prialo nám aj počasie, slniečko nás sprevádzalo po celý týždeň. Užili sme si spoločne s našimi deťmi príjemné strávený prázdninový čas.

• Pomôžte škole Vašimi 2% z dane

• Mili rodičia, tak ako po iné roky, tak aj tento rok Vás chceme poprosiť o príspevok 2 % z dane. Aj vďaka Vám môžeme z uvedených príspevkov skvalitniť vyučovací proces v škole. V pripade potreby je možné si tlačivo vytlačiť z web stránky školy. Vyplnené tlačivo spolu s potvrdením o zaplatení dane z prijmov môžete podpísané a vyplnené doniesť aj priamo do školy. Vopred Vám veľmi pekne ďakujeme.

• Súťaž v speve - o Zlatú guľôčku.

• Dňa 8.02.2023 sa konala školská súťaž v speve ľudových piesní Zlatá guľôčka  .

Z triednych kôl postúpilo až 11 žiakov. Porota mala ťažkú úlohu vybrať z nich najlepších spevákov školy.

Na 1. mieste sa umiestnili  Dávidko a Danko

2. mieste  Dorotka a Matúško

a na 3. mieste Lenka a Eliška. Výhercom srdečne blahoželáme.

• ŠKOLSKÝ KARNEVAL

• V sobotu 4.2.2023 sa v kultúrnom dome v Dražkovciach konal karneval pre žiakov základnej a materskej školy v Dražkovciach. Bolo veselo. Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii karnevalu. Tešíme sa nabudúce!

• Vianočná besiedka

• V čase predvianočnom sa odohrala aj naša vianočná besiedka spojená s vianočnými trhmi. Ďakujeme všetkým, ktorí svojim kúskom prispeli a spolu s nami tak pomohli vytvoriť ďalšiu peknú spomienku.

• TAKTO SA TO PODARÍ..

• Slávnostný program troch generácií

Dňa 11.12.2022 sme sa zúčastnili na Projekte určeným seniorom a všetkým mladým, ktorí sa chcú od nich niečo dozvedieť...

Spolu s naším Jankom Šalagom - hra na harmonike, sme  predviedli krátky kultúrny program piesní a básni. Bolo to veľmi milé stretnutie troch generácii.

• MESTSKÁ POLÍCIA MARTIN

• Na tému ŠIKANA A KYBERŠIKANA sa vydali diskutovať štvrtáci na mestskú políciu v Martine. Pani Húsková sa nám ukážkovo venovala a odnášame si ďalšie cenné informácie. Ďakujeme!

• IBOBOR 2022

• Žiaci 4. ročníka sa zúčastnili online informatickej súťaže Ibobor. Šty ria žiaci sa stali úspešnými riešiteľmi, čomu sa veľmi tešíme a blahoželáme Karolínke, Dávidovi, Agátke, Lukášovi!

• Detská policajná akadémia

• Dňa 3.11. v triede 3.A s našou pani kapitánkou PhDr. Ľudmilou Húskovou Phd.,sme v rámci projektu Detská policajná akadémia, prebrali vážne témy ako: šikanovanie, bezpečne na sieti....Ďakujeme.

• BYLINKOVÉ ČAJE

• Vôňa bylín sa niesla školou vďaka Táničke a Mirke, ktoré pre všetky deti varili zdravé bylinkové čaje. Okrem iného priúčame deti k poznávaniu sily prírody a k úcte k nej.

• BÁBKOVÉ DIVADLO LIENKA

• V pondelok 7.11.2022 do našej školy zavítali bábkoherci z bábkového divadla Lienka so svojou rozprávkou o láske, sebaláske a životných hodnotách. Všetkým sa nám veľmi páčilo. Ďakujeme!