• Jeseň v škole

• Pozri sa von, na náš dvor, čo nám privial vietor z hôr.

Spieva stromom tichú pieseň, že už prišla PANI JESEŇ

• Jesenné cvičenie v prírode

• V piatok 21.10.2022 sme sa v rámci Jesenného cvičenia v prírode vydali na tomčianske lúky. Využili sme túto príležitosť, vzali so sebou šarkany a užili si jesennú parádu.

• Prevencia- Póla radí deťom

•

Vo štvrtok 20. októbra sme privítali vzácnu návštevu...našu milú pani kapitánku PhDr. Ľudmilu Húskovú PhD. z Okresného riaditeľstva PZ Martin v rámci projektu PÓLA RADÍ DEŤOM...veľa nového sme sa naučili...ĎAKUJEME

• Lucia Klocová a Hranipex Slovakia

• V piatok 23. septembra 2022 do školy zavítala Lucia Klocová a zástupcovia spoločnosti Hranipex Slovakia. Pripojili sa k podpore nášho žiaka Stanka. Lucka si s nami aj zašportovala a porozprávala  o svojej športovej kariére. Veľmi pekne ďakujeme!

• Environmentálna výchova 4. ročník

• V stredu 21. septembra 2022 sa žiaci 4. ročníka zúčastníli zážitkového vyučovania v Turčianskej Štiavničke. Okrem iného sa žiaci bližšie zoznámili so svetom zvierat a prekonali samých seba. Tešíme sa na ďalšie stretnutie o pol roka. Ďakujeme Centru environmentálnej výchovy Turiec!

• ZABEHLI SME PRE STANKA

• V pondelok 12.09.2022 celá škola symbolicky zabehla pár koliečok na školskom dvore pre nášho Stanka. Vyjadrili sme tak súdržnosť a spolupatričnosť nášmu žiakovi Stankovi s Duschenovou muskulárnou dystrofiou. Podporiť ho môžete aj vy zaslaním ľubovoľného príspevku na transparentný účet SK98 7500 0000 0040 3092 3007, ktorý bol zriadený len na tento účel. ĎAKUJEME!

• BEH PRE STANKA

• ZapojTE sa do druhého ročníka charitatívneho on - line behu HraniRun s celou rodinou. Nasaďte si tenisky, vybehnite a pošlite nám záznam z aplikácie alebo fotku na sk-hranipex@hranipex.sk. A komu behom pomôžeme? Výťažok z behu opäť v plnej výške venujeme Stankovi s Duschenovou muskulárnou dystrofiou.

Kde : Zabehaj si kedykoľvek a kamkoľvek

Vzdialenosť :

Beh ženy/muži – 6km

Beh dievčatá /chlapci 6 – 15 rokov – 600 m

Beh deti do 6 rokov – 300 m

Štartovné : deti 5 €, dospelý 10 €, alebo akúkoľvek dobrovoľnú sumu môžete poslať na účet SK98 7500 0000 0040 3092 3007, ktorý bol zriadený iba pre tento účel.

• ZRPŠ

• V stredu 14.septembra 2022 o 16:00 hod. sa uskutoční plenárne ZRPŠ. Po jeho skončení budú nasledovať triedne ZRPŠ všetkých ročníkov. Účasť aspoň jedného zákonného zástupcu nutná.

• Slávnostné otvorenie nového školského roka 2022/2023

• Základná škola v Dražkovciach otvorila bránu pre svojich žiakov 5.septembra 2022. Privítali sme všetkých žiakov, popriali im aby bol školský rok pohodový a šťastný. Zvlášť sme privítali našich prváčikov a spolu s ich pani učiteľkou Katkou Bellovou sme im  zaželali veľa úspechov v našej školskej rodine.

• Otvorenie nového školského roku

• Slávnostné otvorenie školského roku 2022/2023 sa uskutoční v pondelok 5.9.2022 o 8.00 hod.

V prvý deň je potrebné poslať vyhlásenie o bezpríznakovosti žiakov elektronicky cez edupage ( žiadosti,vyhlásenie).

Rodičia prvákov sa zúčastnia prvého rodičovského združenia.

Prevádzka školského klubu a stravovanie sa začína od 6.9.2022 .

Rodičia, ktorí majú pre žiakov ATG samotesty vyplnia cez edupage (žiadosti,vyhlásenie) aj oznam o použití ATG samotestu.

• Letná družina

• Aj tento rok sme si pripravili pre našich žiakov - cez letné prázdniny - zaujímavé aktivity a výlety.

Spoznávali sme okolie školy, navštívili Rozprávkový les, boli sme pozrieť neďaleké letisko v Tomčanoch a boli sme navštíviť aj našu Hvezdáreň M.R.Štefánika v Martine.

Brána školy sa zatvorila a my Vám všetkým prajeme veľa oddychu,  radosti, slnečné a šťastné prázdniny.

• DEŇ RODINY

• V piatok 17.6.2022 sa uskutočnilo na obecnom ihrisku podujatie s názvom -  Deň rodiny. Spoločne s našimi žiakmi sme si pripravili kultúrny program venovaný mamičkám, otcom ale aj starým rodičom a potom sme si spoločne zasúťažili v športovo - zábavných súťažiach. Bolo to veľmi príjemné stretnutie a ďakujeme všetkým, ktorí sa na ňom zúčastnili.

• POZOR - ZÁPIS ODLOŽENÝ

• OZNAM PRE BUDÚCICH PRVÁKOV

Milí rodičia, vzhľadom na veľkú chorobnosť na našej škole

ZÁPIS do 1. ročníka sa odkladá na 21.4. a 22.4. 2022,

v termíne ako ste sa objednali. Prosíme o vyplnenie elektronickej prihlášky – pod oznamom o ZÁPISE (na našej web stránke, pre rýchlejší priebeh zápisu).

• Zátvor školy

• Z dôvodu vysokej chorobnosti žiakov aj učiteľov, pristúpil zriaďovateľ k zátvoru školy, ktorý začína pondelkom 4.4.2022 do piatka 8.4.2022 vrátane. Triedne učiteľky budú rodičov informovať ohľadom onine vyučovanie počas tohto obdobia. Dĺžka zátvoru sa môže predĺžiť.